22:36 - 09 Qershor 2021

Roma është gati të bëjë një ofertë konkrete për sulmuesin e Torinos Andrea Belotti pasi trajneri Jose Mourinho miratoi italianin si një objektiv kryesor të transferimeve, konfirmon “Goal”.

Belotti, i cili është pjesë e skuadrës së Italisë për Kampionatin Evropian, ka qenë në klubin torinez që nga viti 2015 por mund të largohet në verë me kontratën e tij që do të skadojë në vitin 2022.

Torino do të kërkojë të rikuperojë rreth 30 milionë euro për sulmuesin e tyre edhe pse skuadra e Mourinhos do të shikojë të paguajë shumë më pak duke pasur parasysh situatën e kontratës së sulmuesit.

Roma është e gatshme të shtojë përpjekjet e saj për të joshur Belottin të vijë në “Stadio Olimpico”, me trajnerin e ri Mourinho të etur për të pasur 27-vjeçarin në skuadrën e tij përpara sezonit 2021-22.

Torino nuk nxiton ta shesë pavarësisht se kontrata e Belottit përfundon pas një viti dhe nuk duket sikur ai do të nënshkruajë një zgjatje të saj me sulmuesin të vendosur të paraqitet në Kampionatin Evropian.