×
Show

10 thënie nga Angelina Jolie që do t’ju ndihmojnë në realizimin e ëndrrës tuaj

Insajderi
29 August 2018 - 10:53

Nëse do kishit nevojë për këshilla që do ndikonin të përmbushnit ëndërrën tuaj, duhet t’i lexoni këto 10 thënie nga aktorja amerikane Angelina Jolie.

Aktorja, e njohur për karrierën e saj të suksesshme, por edhe për karakterin humanitar, diti të impresionojë për mënyrën se si ndjeku ëndërrën e saj.

Dhe jo vetëm, ajo u bë model i realizimit të ëndërrave, e këtë e shprehë përmes 10 thënieve.

1. “Sa herë që ndihem e humbur, marr një hartë dhe e vështroj deri sa ti kujtoj vetës sime se jeta është një aventurë e gjatë, sa shumë për të bërë e sa shumë për të parë!”

2. . “Nëse pyetni njerëzit, shumica nuk kanë bërë atë që kanë dashur. Kjo më dhemb në zemër. “

3. “Pa dhimbje, nuk do të kishte vuajtje. Pa vuajtje kurrë nuk do të mësonim nga gabimet tona. Për të bërë gjënë e duhur, dhimbja dhe vuajtja janë çelësat e të gjitha dyerve.”

4. “Ne nuk dashurojmë kur gjejmë njeriun perfekt, por kur mësojë të shohim një njeri joperfekt në mënyrë perfekte.”

5. “Nëse mendoj për vdekjen më shumë se të tjerët, është për shkak se unë vlerësoj jetën më shumë se ta.”

6. “Unë do të mundohem të bëj më të mirën time të mundshme në këtë botë.”

7. “Ti mendon, “çfarë nëse do ta bëj një gabim sot dhe do të pendohem’. Por unë nuk besoj në pendim, unë besoj që çdo vendim çon tek të kuptuarit se kush jemi, dhe thjesht duhet të hedhim një hap para, të përkushtohemi dhe të shohim se çfarë do të ndodhë.”

8.“Njerëzit thonë që je duke ndjekur rrugën e gabuar, por ajo është thjeshtë rruga yte.”

9. “Nëse nuk dilni nga kutia në të cilën jeni rritur, kurrë nuk do ta kuptoni se sa e madhe është bota.”

10. “Jeta vjen me shumë sfida. Ato që nuk do të duhej të na frikësonin, janë ato që mund ti kontrollojmë.”

Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark