×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  10 ushqimet që krijojnë varësi

  Insajderi
  23 March 2023 - 15:38

  Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë.

  Vullnetarët që morën pjesë në hulumtim i vlerësuan ushqimet dhe pijet sipas varësisë që i gjetën, domethënë nuk mund të ndaleshin në një copë, por vazhduan derisa u ndjenë se do të shpërthenin nga ushqimi i tepërt.

  Shikoni listën e dhjetë ushqimeve që krijojnë varësi:

  1. Djathë
  2. Tortë
  3. Soda
  4. Burgers
  5. Patate të skuqura
  6. Akullore
  7. Biskota
  8. Patate të ziera
  9. Çokollatë
  10. Pica./abcnews.al

  OP-ED
  Nga Rubrika
  LifeStyle
  29 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark