×
 • Lajme
 • Lajme

  “150 mijë euro shtëpia, 25 mijë euro vetura e bashkëshortes”, kjo është pasuria e Lumir Abdixhikut

  Insajderi
  20 April 2024 - 16:47
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Agjencia për Parandalimin Kundër Korrupsionit ka publikuar regjistrat e pasurisë të disa zyrtarëve publikë.

  Në mesin e zyrtarëve që kanë deklaruar pasurinë është edhe kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

  Deputeti ka deklaruar se ka në pronësi një shtëpi në vlerë 150 mijë euro, dhe tokë vlera e të cilës është 90 mijë euro.

  Bashkëshortja e Abdixhikut, sipas tij, ka një veturë në vlerë 25 mijë euro. Dhe para të gatshme 867 euro.

  Ndërkaq ai pos një shtëpie dhe banese pronë e përbashkët me familjen, ka edhe 6 mijë e 500 euro të gatshme.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark