×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Dita e Pastrimit të Botës/ Let’s Do It – Ta pastrojmë Kosovën bën thirrje: Të gjithë mund të jemi kampion me aktivizëm qytetar

  Insajderi
  27 July 2022 - 14:38

  17 shtator është dita e Pastrimit të Botës, ditë kjo që synon të mobilizojë qytetarët, institucionet e bizneset në aksione pastrimi (dhe jo vetëm), për të larguar sa më shumë mbeturina nga natyra dhe në këtë mënyrë të përçojë mesazhin për mbrojtjen e mjedisit nga ndotja.

  Kësaj kampanje i janë bashkuar edhe kampionët e xhudos, nga Majlinda Kelmendi e deri tek Akil Gjakova.

  Përmes një njoftimi në rrjetin social, Facebook, organizata Let’s Do It Kosova – Ta pastrojmë Kosovën i ka ftuar qytetarët që t’iu bashkohen kampionëve të xhudos për pastrimin e rrugëve.

  “Kampionët janë ata që janë sot duke iu falenderuar punës së tyre, veprimeve te matura e dashurisë ndaj natyrës 🥋🏆🥇

  Të gjithë ne mund të jemi kampionë. Nëse jo me Ippon atëherë me aktivizëm qytetar.

  17 Shtator Dita e Pastrimit të Botës – Bashkohu me Kampionët”- shkruhej në njoftim.

  Bashkohu Edhe Ti – Natyra do t’u jetë mirënjohëse!

  /Insajderi. org

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark