×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  23 emigrantë të nisur për në Itali janë zhdukur

  Insajderi
  18 May 2024 - 23:01
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Të paktën 23 emigrantë janë zhdukur pasi një varkë u nis nga Tunizia në drejtim të Italisë, ka thënë garda kombëtare e vendit të Afrikës Veriore.

  Ajo vendosi njësi lundruese dhe informoi marinën për të ndihmuar në kërkimin e personave të zhdukur.

  Tunizia është përballur me një fluks njerëzish nga vende të tjera në Afrikë dhe Lindjen e Mesme që përpiqen të shkojnë në Evropë me varka të vogla.

  Ajo ka zëvendësuar Libinë si një pikë nisjeje kryesore për njerëzit që përpiqen të arrijnë Perëndimin.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark