×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  26 vite nga lansimi i këngës më të suksesshme të “Depeche Mode”

  Insajderi
  05 February 2016 - 18:53

  Me 5 shkurt të vitit 1990, grupi deri atëherë i njohur por me asnjë këngë të veçuar si hit, do të lansonin këngën që vetëm disa ditë më vonë do të bëhej etiketa e “Depeche Mode”.

  “Enoy the Silence” ishte titulluar kënga e cila sot e asaj dite do të konsiderohej si kënga më e suksesshme e grupit pasi brenda javës u rendit si më e dëgjuar në top listat britanike dhe amerikane.

  Vetëm disa muaj më vonë kënga do të bëhej hiti më i madh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe një vit më pas u zgjodh si “Kënga më e mirë në Britani” në ceremoninë e çmimeve “Brit Awards”.

  Bendi i krijuar në vitin 1980 është një nga bendet më të njohura dhe me më ndikim në botë. Konsiderohen si bendi që kanë sjellë frymë të re të muzikës në Britani e më vonë në të gjithë botën.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kulturë
  17 February 2024
  Kulturë
  17 February 2024
  Kulturë
  29 January 2024
  Kulturë
  26 January 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark