×
 • Sport
 • Sport

  4 milionë euro për 37 minuta lojë

  Insajderi
  01 February 2016 - 13:47

  Talenti norvegjez, Martin Odegaard, ka fituar 4 milionë euro që prej transferimit në Real Madrid, edhe pse ka luajtur vetëm 37 minuta me ekipin e parë.

  Norvegjezi 17 vjeçar është transferuar në janar të vitit të kaluar në Madrid nga klubi norvegjez Stromsgodset, për një shumë që kalon 2 milionë euro dhe nënshkroi një kontratë 6-vjeçare me klubin mbretëror.

  Talenti i Realit ka një pagë marramendëse për një 17 vjeçar. Ai ka një pagë javore prej 80 mijë eurosh, e që i bie se fiton 476 euro në vetëm një orë.
  Që prej bashkimit me galaktikët i riu norvegjez ka luajtur shumicën e kohës me skuadrën e dytë në divizionin e 3-të spanjoll.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark