×
 • Showbiz
 • Show

  5-10 mijë euro nata, këto janë këngëtarët që fitojnë më shumë në dasmat e shqiptarëve

  Insajderi
  06 September 2023 - 23:25

  Këngëtarët e muzikës popullore dhe asaj të rrymës tallava kanë sezonin e tyre gjatë muajve të verës.

  Konkurrenca e tyre për të kapur sa më shumë data martesash është më e madhe se koncertet.

  Këngëtarët së bashku me grupet e orkestrave për 5 orë këndim në një dasmë përfitojnë më shumë se një rrogë e një kryetari të shtetit, dhe këtë e di gjithkush që bën një dasmë.

  Çmimi i tyre sillet prej 5000 deri në 10000 euro.

  Në krye të listës së pasanikëve të ahengjeve qëndrojnë këngëtarët: Remzije Osmani, Sinan Hoxha, Meda, Afrim Muqiqi, Shkurte Gashi, Labinot Tahiri, Muharrem Ahmeti, Artiola Toska, Irma Libohova, etj.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark