×
 • Sport
 • Sport

  Juventusi dhe Bayerni barazojnë

  Insajderi
  23 February 2016 - 23:02
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Juventusi dhe Bayerni janë ndarë në ‘paqe’ në një duel mjaft interesant të zhvilluar në “Juventus Stadium” që përfundojë 2-2.

  Përkundër që klubi i Bayern-it arriti të jetë në epërsi me dy gola, në anën tjetër menjëherë erdhi kundërpërgjigjja e “Zonjës së Vjetër” duke arritur ta barazojë rezultatin.

  Golashënuesi i parë për Bayern-in ishte Thomas Muller në minutën e 43′ të ndeshjes dhe Arjen Robben 55′.

  Ndërsa për Juventus-in arriti të shënonte Paulo Dybala në minutën e 63′ të ndeshjes dhe Stefano Sturaro në minutën e 76′, për rezultatin përfundimtar 2-2.

  Ndeshja e rikthimit ndërmjet këtyre dy klubeve do të zhvillohet me 16 mars, në “Allianz Arena” të Mynihut.

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark