×
 • Lajme
 • Lajme

  60 orë pa u ngritur nga shtrati: Mali i Zi me kampion të ri të përtesës, ja çfarë fitoi

  Insajderi
  23 August 2022 - 14:48

  Zharko Pejanoviq është fituesi i garës së 12-të për përtesë, i cili tradicionalisht mbahet në Mal të Zi në fshatin “Crna Gora”, jo shumë larg prej Nikshiqit.

  Pejanoviç duroi 60 orë i shtrirë dhe fitoi 350 euro për përpjekjet e tij, një fundjavë në fshatin etno, drekë për dy në një restorant në Podgoricë dhe shumë çmime të tjera sponsorizuese.

  “Nuk ishte e vështirë. Më besoni, as nuk u ngroha”, tha ai.

  “Kur shoqëria vjen për të mbështetur konkurrentët është kënaqësi, por gabimi më i madh është kur vjen familja e dikujt. Kur vjen familja e dikujt, është e vështirë të mos ngrihesh”, shpjegoi ai.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark