×
 • Sport
 • Sport

  Chelsea ofron 95 milionë euro për Higuain

  Insajderi
  28 February 2016 - 11:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Higuainit i skadon kontrata me Napoli-n pas dy vjetësh, dhe mesa duket bisedimet për një zgjatje të kontratës nuk kanë qenë të suksesshme. Komentet e pronarit të Napoli-t Aurelio de Laurentis rreth pagës së lojtarit kanë përforcuar dyshimet se argjentinasi mund të jetë në dalje në merkatone  verës.

  Chelsea po mundohet të tregohet më i shkathët se rivalët e tij, duke e kryer marrëveshjen që tani, megjithëse me siguri nuk do të jenë në Champions League sezonin që vjen. Raportohet se trajneri i ardhshëm i Chelsea do të jetë Antonio Conte, i cili e njeh shumë mirë Higuain. Sulmuesi 28-vjeçar ka shkëlqyer gjatë këtij sezoni, duke shënuar 26 gola në 33 ndeshje. (Telesport.al)

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark