×
Show

77% e njerëzve të “pafajshëm”  besojnë në “dashuri të vërtetë”

Insajderi
22 January 2016 - 16:29

Një studim i ri së fundmi tregon që rreth 77% e njerëzve, të cilët janë të “pafajshëm”, besojnë se “dashuria e vërtetë” ekziston.

“Victoria Milan”, një faqe interneti për njerëzit e martuar dhe të lidhur që kërkojnë te tradhtojnë partnerët e tyre, ka zbuluar se rreth 60% e “tradhtarëve” besojnë se dashuria e vërtetë përfshinë edhe elemente erotik, ndërsa, pjesa tjetër e tyre kanë deklaruar se tërheqja seksuale ka një ditë mbarimi, njofton tabloidi ”Daily Star”, raporton Insajderi.

Derisa shumica kanë deklaruar se pjesa fizike e një lidhjeje, ne përgjithësi mbaron në 2 vitet e para të lidhjes. Por, afër 50% e njerëzve sqaruan se pjesa sensuale e lidhjeve të tyre të dashurisë nuk mbaron kurrë.

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark