×
 • Sport
 • Sport

  Kosova në Evropianin e Mundjës

  Insajderi
  07 March 2016 - 21:19
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Përfaqësuesja e Kosovës do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian në mundje për senior, që do të mbahet nga 8 deri më 13 mars në Riga të Letonisë.

  Të udhëhequr nga trajnerët, Mustaf Syla dhe Sylejman Shala, ngjyrat e Kosovës në këtë eveniment do t’i mbrojnë dy mundës.

  Ata do të jenë Kastriot Sedolli i cili do të garojë në kategorinë mbi 57 kilogram dhe Edon Shala në atë mbi 97 kilogram.

  Sipas trajnerëve, të dy reprezentuesit ndihen mirë pasi përgatitjet e fundit i kanë zhvilluar në Bullgari.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark