×
 • Lajme
 • Lajme

  9 kg drogë, Policia jep detaje për operacionin në Veri të Mitrovicës

  Insajderi
  28 October 2022 - 21:14
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Policia e Kosovës ia ka sekuestruar mbi 9 kilogramë marihuanë një personi me nacionalitet serb sot në Mitrovicën e Veriut.

  Pas informatave, policia ka kryer kontroll në një banesë ku dyshohej se mund të kishte lëndë narkotike.

  Në atë lokacion policia ka arritur ta arrestojë 33 vjeçarin, i cili është intervistuar dhe ndaj tij është iniciuar rasti ‘blerja, posedimi, shitja ose shpërndarja e paautorizuar e narkotikëve, substancave, psikotrope ose analoge’.

  I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

  “Me aktvendim nga prokurori kompetent, i dyshuari është dërguar në mbajtje deri në 48 orë”, thuhet në njoftim.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark