×
 • Sport
 • Sport

  McClaren afër shkarkimit

  Insajderi
  09 March 2016 - 18:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i Newcastle Unitedit, Steve McClaren, është shumë afër shkarkimit nga detyra pas rezultateve dëshpëruese në javët e fundit, sidomos humbja ndaj Bournemouthit ka bërë që t’iu lëkundet karriga trajnerit anglez.

  Pas humbjes së fundit ndaj Bournemouthit në stadiumin “St. James Park”, drejtuesit e klubit nga veri-lindja e Anglisë janë “të detyruar” ta shkarkojnë ish-përzgjedhësin e Anglisë.

  Newcastle i ka të gatshëm alternativat për zëvendësimin e McClaren, dhe ata janë ish-trajneri i Real Madridit, Rafa Benitez dhe skocezi David Moyes.

  Newcastle ndodhet në pozitën e 19-të në Premier Ligë pas 28 ndeshjesh të luajtura.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark