Mozzikut i ‘djeg’ raportimi i medieve për skandalin e sotëm, fillon fushatë kundër tyre

Mozzikut i ‘djeg’ raportimi i medieve për skandalin e sotëm, fillon fushatë kundër tyre

Këngëtari nga Ferizaj, Gramoz Aliu i njohur si Mozzik, sot u bë top-lajm për grumbullim të një numri të madh njerëzish në kohë pandemie.

Në kohën kur shifrat e të prekurve me koronavirus po rriten, ai pa distancë e masa mbrojtëse, ka tubuar njerëz për të promovuar albumin e tij, shkruan Gazeta Insajderi.

Raportimi i medieve në lidhje me këtë veprim aspak të mirë, shihet që atij i ka penguar.

Mozzik përmes rrjetit social “Instagram”, ka nisur një fushatë kundër disa nga medieve vendore që kanë raportuar rreth ngjarjes së sotit.

Ai në “Instagram” i ka porositur ndjekësit e tij që mediet t’i raportojnë dhe mos t’i ndjekin./Insajderi.org/

Mozzik mbrrinë në Pejë, Muhaxheri nuk ka informacion për tubimin në shesh