Mbahet takimi i Ceferin me presidentët e federatave – ky është vendimi për rikthimin e tifozëve

Mbahet takimi i Ceferin me presidentët e federatave – ky është vendimi për rikthimin e tifozëve

Sot është mbajtur takimi online i presidentit të UEFA-s, Aleksander Çeferin me 55 presidentët e federatave anëtare.

Në këtë takim dy orësh, në të cilin mori pjesë presidenti i FFK-së, Agim Ademi, u bisedua për situatën aktuale në secilën federatë, për gjendjen e pandemisë, ndeshjet e ekipeve Kombëtare të meshkujve dhe të femrave, të klubeve, të futsallit si dhe rrjedhën e fillimit të kampionateve, rikthimin e tifozëve në stadiume dhe për rreziqet financiare si pasojë e pandemisë.

Më shumë në Insporti