A duhet të fillojnë hetimet për duelin Ferizaj-Dukagjini? Ja si përgjigjet Ismet Munishi

Insajderi
    29 May 2023 - 00:15
    Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

Ismet Munishi ka lënë të nënkuptohet se sipas tij Prokuroria duhet të fillojë hetimet për ndeshjen mes Ferizajt dhe Dukagjinit.

Ish-trajneri i Prishtinës tha se e gjithë Kosova po flet për këtë ndeshje shumë të komentuar ditën e sotme.

‘’Krejt Kosova po flet, i madh e i vogël po flet për këtë ndeshje,’’ tha ai në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini.

Ndeshja mes Ferizajt dhe Dukagjinit përfundoi me rezultat 2-1. Goli i realizuar në minutën e 104’të i Astrit Fazliut i siguroi barazhin ferizajasve.

Por, ky gol u shënua falë një gabimi të pafalshëm të portierit Altik Muhaxhiri që mori vëmendje të madhe të dielën në opininin futbolldashës në Kosovë.