×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  A duhet të mbeteni miq me ish-të dashurin?

  Insajderi
  27 February 2024 - 23:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kur duhet dhe kur nuk duhet të qëndroni miq me ish-të dashurin?

  Shumë njerëz janë në dilemë nëse duhet të mbeten miq me ish-të dashurit e tyre apo jo.

  Ata që kanë fëmijë bashkë kanë komunikim dhe mund të jenë miq për shkak të fëmijëve të tyre.

  Por duhet të keni parasysh se pasi jeni ndarë nuk duhet të përpiqeni të jeni shokë menjëherë, duhet t’i lini pak hapësirë njëri-tjetrit dhe më pas të tentoni për miqësi.

  Gjithsesi, miqësia me një ish është shumë e vështirë, ju mund ta mbani atë vetëm nëse jeni duke kërkuar për gjëra të ngjashme. Ju nuk mund të jeni miq në qoftë se njëri prej jush ka ende ndjenja për tjetrin ose shpreson për t’u pajtuar sërish. Gjithashtu është e vështirë nëse njëri prej jush është i lënduar pasi miqësia do të sjellë vetëm debate.

  Një tjetër benefit i të qëndruarit miq është fakti se ndikon që të mos e shihni marrëdhënien tuaj si një dështim. Madje shumë vajza zgjedhin të qëndrojnë miq me ish-at vetëm për të mos pasur inate.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark