21:19 - 17 Tetor 2020

Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, ka pohuar se Kosova ka notë verbale për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Izraeli.

I ftuar në emisionin “Pa Maskë”, Gashi i pyetur se a ka Kosova njohën verbale nga Irzaeli për pavarësinë e Kosovës, shefi i LDK-së ka thënë po, përcjell Gazeta Insajderi.

“Po na ka njohur dhe ka notë verbale dhe deklarata të ministrave dhe Kosova do ta hap ambasadën në Jeruzalem dhe ka marrëveshjen tjetër të futjes së pakos së internetit 5G”, ka thënë Gashi.

Izraeli ka njohur Kosovën pas takimit në Uashington dhe nënshkrimit të një marrëveshje për normalizimin e marrdhënieve në mes Kosovës dhe Serbisë. /Insajderi.org  

Arben Gashi në emisonin PA MASKË me Xhevdet Pozharin

Arben Gashi në emisonin PA MASKË me Xhevdet Pozharin

Posted by Insajderi.TV on Friday, October 16, 2020