×
 • Lajme
 • Lajme

  ABDIXHIKU PRET NË TAKIM AMBASADOREN FRANCEZE

  Insajderi
  18 February 2020 - 10:38
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministri i Infrastrukturës dhe Ambeintit, Lumir Abdixhiku, të martën (18.02.2020) ka pritur në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie Christine Butel.

  Në takim njohës, ministri Abdixhiku e njoftoi ambasadoren Butel, për projektet me prioritet në të dyja dikasteret që ai drejton.

  Duke shprehur mirënjohje për përkrahje të Francës ndaj Kosovës, Abdixhiku tha se beson në vazhdimësi të bashkëpunimit në mes të dyja shteteve.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark