×
 • Sport
 • Sport

  Abrashi: Kam shpresuar që të na bie Zvicra në grup

  Insajderi
  22 January 2016 - 16:47
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Mesfushorit të Frieburg-ut, Amir Abrashit, iu ka realizuar dëshira pas shortit të hedhur për finalet e Kampionatit Evropian, ku Shqipëria ka gjetur Zvicrën si kundërshtarë në grupin A të “Euro 2016”.

  Mesfushori i kombëtares shqiptare ne një intervistë te dhënë për të përditshmen zvicerane “Blick” ka thënë se ka pasur dëshirë të përballej me “helvetët” në Kampionatin Evropian “Unë e kam pritur të na bie Zvicra në grupe, sepse kjo ka qenë ëndrra ime”, tha 25 vjeçari, nga Gjakova.

  Abrashi është një prej shumë lojtarëve të përfaqësueses shqiptare që është rritur në Zvicër dhe ka luajtur për kombëtaret zinxhirë te zviceranëve para se të përfaqësonte ekipin kombëtar “Kuq e Zi”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark