×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Agjenda e Kurtit për sot, merr pjesë në tri ngjarje

  Insajderi
  10 June 2023 - 08:37

  Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për agjendën e kryeministrit Albin Kurti për ditën e sotme.

  Nga ora 11:00, ai merr pjesë në tribunën në shënim të 145-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

  Një orë më vonë, Kurti do të marrë pjesë në manifestimin qendror për 145-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe 24-vjetorin e çlirimit të Kosovës.

  Nga ora 14:00, Kurti, në përmbyllje të shënimit të 145- vjetorit të Lidhjes, bën homazhe në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit.

  Njoftimi i plotë:

  1. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në tribunën në shënim të 145-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

  VENDI: DokuKino, Prizren

  KOHA: 11:00

  2. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në manifestimin qendror për 145-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe 24-vjetorin e çlirimit të Kosovës.

  VENDI: Oborri i Kompleksit Monumental të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

  KOHA: 12:00

  3. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në përmbyllje të shënimit të 145- vjetorit të Lidhjes, bën homazhe në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit.

  VENDI: Kompleksi i Lidhjes së Prizrenit

  KOHA: 13:00

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark