×
 • Sport
 • Sport

  Aguero zbulon të ardhmen e Lionel Messit!?

  Insajderi
  26 February 2023 - 13:40

  Miku i tij i mirë dhe ish-kolegu i kombëtares Sergio Agüero (34) tani ka zbuluar për “UOL Esporte” se superylli argjentinas duhet të mendojë për një ndryshim. Prandaj, klubi i të rinjve të Messit, Newell’s Old Boys është gjithashtu në diskutim.

  Aguerro lëshon bombën e rradhës për të ardhmen e Lionel

  Agüero: “Ai po shqyrton seriozisht mundësinë për të luajtur për Newell’s.”

  Tashmë në qershor, Messi do të veshë fanellën e klubit argjentinas. Jo (ende) në ligë, por në ndeshjen e lamtumirës së ish-yllit të Liverpool, Maxi Rodriguez.

  Por vetë Rodriguez i vë frenat euforisë: “Kun është Kun. Ai thjesht nuk mund të jetë i qetë do të shohim. Është e vështirë të flasësh për këtë, sepse atëherë lind menjëherë një ortek thashethemesh. Le të presim dhe të shohim se çfarë do të ndodhë”.

  Argjentinasit duan ta përdorin lojën si një terren prove për rikthimin e Messit. Ata synojnë ta bindin për ambientin, stadiumin dhe gjithë atmosferën në klub. Përveç kësaj, trajneri aktual i Newell është Gabriel Heinze (44). Ai dhe ylli i PSG-së janë miq të mirë.

  Kontrata e Messit me Paris Saint-Germain skadon në fund të qershorit. Sipas raportimeve të mediave franceze, parisienët patjetër duan ta zgjasin atë. Messi, nga ana tjetër, thuhet se është skeptik për këtë çështje.

  Thuhet se familja e tij dëshiron të largohet nga Parisi dhe do të preferonte një kalim në MLS te Inter Miami. Klubi në pronësi të David Beckham (47) ishte duke u ballafaquar me të edhe para ndryshimit të PSG.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark