16:13 - 17 Shtator 2021

Kim Kardashian ka zbuluar atë që u tha mes saj dhe motrës Kendall Jenner në një fotografi nga Met Gala 2021 e cila që atëherë është bërë virale.

Në fotografinë qesharake, Kim, 40 vjeç, qëndron me krahët e shtrira ndërsa Kendall, 25 vjeç, e shikon atë me një shprehje të hutuar gjatë takimit të tyre në tapetin e kuq, shkruan dailymail.

Shumë fansa të familjes bënë shaka se Kim nuk ishte në gjendje të shihte se kush ishte Kendall, për shkak të faktit se fytyra e saj ishte e mbuluar plotësisht nga një maskë e zezë.

Ndjesia e realitetit tani ka konfirmuar se kjo ishte në të vërtetë kështu, pasi ajo bëri shaka se Kendall po bërtiste emrin e saj dhe ajo nuk ishte në gjendje të tregonte se kush ishte.

Të enjten, Kim shkoi në Instagram Story të saj për të komentuar spekulimet rreth fotografisë, duke thënë: ‘Kendall po thërriste emrin tim dhe unë nuk mund ta shihja se kush ishte, por pashë skicën e fustanit të saj me shkëlqim [emoji me fytyrë duke qarë me zë të lartë] ‘

Kim ishte fjala për ngjarjen e mbushur me yje teksa u fut në gala në mbrëmjen e mbajtur në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork në një pamje krejtësisht të mbuluar dhe krejtësisht të zezë, falë Balenciaga.

Ndërkohë, Kendall dukej mahnitëse me një fustan gjysmë të tejdukshëm, të frymëzuar nga Audrey Hepburn në My Fair Lady.

Pas takimit të tyre në tapetin e kuq, interneti u mbush me meme për takimin argëtues, pasi u duk se Kendall nuk e njihte të afërmin e saj.

Duke ndarë fotografinë në faqen e tyre në Twitter, një person bëri shaka: ‘Kendall jam unë!’, ‘Kush?’

Ndërsa një tjetër tha: “Ishte kjo hera e parë që Kendall pa veshjen tënde për Met Gala?”

Një person tjetër shkroi: ‘Kim: Mendova se u pajtuam për veshjet që përputheshin!

‘Kendall: Nuk e dija që ishe serioz!’

Edhe ditë më vonë, nëna e katër fëmijëve ka folur për hyrjen e saj në Met ndërsa ndau disa fotografi nga tapeti i kuq së bashku me një mesazh për ata që thanë se pamja nuk i përshtatej temës “Në Amerikë”.

Ajo e mbishkroi galerinë për 253 milionë ndjekësit e saj: ‘Çfarë ka më amerikane sesa një bluzë nga koka te këmbët ?!’

Veshja e Kim ishte një nga historitë më të mëdha në natën më të madhe të modës pasi pamja minimaliste u frymëzua nga burri i huaj Kanye West.

Ylli i realitetit mbuloi plotësisht fytyrën e saj në një ansambël krejt të zi të Balenciaga, përfshirë balaklavën në ngjarjen gala.