×
 • Sport
 • Sport

  “Ajo që ndodhi në Ferizaj është fytyra e vërtetë e kësaj federate” | Trepça ’89 me akuza të rënda drejtuar FFK-s, kanë edhe disa fjalë për Komitetin Ekzekutiv

  Insajderi
  28 May 2023 - 20:52

  Trepça ’89 ka lëshuar të dielën mbrëma një komunikatë me shumë akuza e shumë gabime drejtshkrimore. Klubi mitrovicas ka fajësuar FFK-në për rënie nga Superliga.

  Sipas 89-shit, FFK-ja ka kurrfarë marreje ka dirigjuar ndeshjen dhe ka ndikuar direkt në rezultat.

  89-shi pretendon se FFK-ja ka mbrojtur klubet servile të saj, përkatësisht klubet që e kanë përkrahur. 

  “Ajo që ndodhi në Ferizaj është fytyra e vërtetë e kësaj federate. Kështu është uzurpuar ky institucion”, ka shkruar Trepça ’89. 89-shi u ka kërkuar falje sportdashësve mitrovicas për rënien nga Superliga.

  Image

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark