10:47 - 12 Gusht 2022

Ky është momenti kur një makinë përfundoi sipër një Lamborghini me vlerë qindra mijëra paund në një aksident në një kryqëzim.

Supermakina luksoze prej 250 mijë paundësh u përfshi në një përplasje spektakolare, ku një makinë i hipi sipër në një kryqëzim në Leeds, West Yorks.

Përplasja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm, në orën 10.24, kur makina e shtrenjtë është përplasur me një Hyundai.

Fotot e marra nga vendi i përplasjes tregojnë kabrioletën e shtrenjtë të bardhë të futur nën  e automjetit familjar me çmime modeste.

Policia më vonë konfirmoi se askush nuk u lëndua rëndë nga përplasja, por pjesa e përparme e Lamborghini dukej e dukshme e deformuar nën peshën e makinës tjetër.

Një zëdhënës i policisë së West Yorkshire tha: “Policia u thirr në një përplasje të trafikut rrugor që përfshin një Lamborghini dhe një Hyundai në kryqëzimin e Whitehall Road dhe Dixon Lane në Leeds. “Nuk ka pasur lëndime serioze”.