×
 • Lajme
 • Sport
 • Lajme / Kosovë

  Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohen tetë futbolliste dhe trajneri

  Insajderi
  22 September 2023 - 19:24

  Tetë futbolliste dhe trajneri i Klubit të Futbollit të Femrave Jakova janë lënduar nga një aksident gjatë kthimit nga Shqipëria.

  Si pasojë e këtij aksidenti dy futbolliste dhe trajneri i skuadrës së senioreve, Naim Kamberi ndodhen aktualisht për trajtim të mëtutjeshëm në Spitalin e Gjakovës, por fatmirësisht janë pa lëndime serioze dhe jashtë rrezikut për jetë.

  Pjesa tjetër e futbollisteve pas trajtimit të duhur mjekësor, sot në mesditë, janë liruar në shtëpi.

  Në lidhje me ngjarjen, klubi i Gjakovës ka dhënë detaje nga ky aksident.

  “Pranuam lajmin për një fatkeqësi trafiku qe i ka ndodhur mbrëmë KFF Jakova ku ishin të lenduar 8 futbolliste dhe treneri Naim Kamberi”, thuhet në njoftim.

  “Ne si kryesi dhe te gjithe futbollistët e te gjitha grupmoshave të klubit ju deshirojmë shërim të shpejtë dhe kthim në fushën e gjelbër”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark