×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Aktivitetet përmbyllëse të serisë koncertale “MusicaUp”

  Insajderi
  30 May 2023 - 22:41

  Fakuteti i Arteve – Departamenti i Artit Muzikor pas një viti të ngjeshur akademik, ka kënaqësinë të ju ftoj në aktivitetet përmbyllëse të serisë koncertale MusicaUp.

  Këtyre aktiviteteve do tu paraprijë bashkëpunimi shumë i dashur për ne me shkollën e ulët të mesme të muzikës “Prenk Jakova” në Prishtinë (30 maj 2023) për të vazhduar me Korin dhe Orkestrën e Fakultetit tonë, koncertin shumë të dashur për ne të muzikës jazz e për të përmbyllur serinë me koncertin e realizuar në bashkëpunim me festivalin Chopin Piano Fest (6 qershor).

  Ne do të festojmë sukseset, pasionin, dedikimin e studentëve dhe pedagogëve tanë dhe artistëve në ngritje.

  Të përkushtuar për të nxitur zhvillimin e aftësive të studentëve tanë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark