×
 • Showbiz
 • Show / Showbiz

  Aktori i njohur vdes në moshën 52-vjeçare

  Insajderi
  10 June 2023 - 08:54

  Mike Batayeh, i njohur për rolin e menaxherit të një lavanderie të kthyer në laborator metamfetamine në serialin Breaking Bad, ka vdekur në moshën 52-vjeçare.

  Familja e aktorit dhe komedianit i tha TMZ se Mike vdiq në shtëpinë e tij në Michigan pas një ataku kardiak.

  Batayeh u shfaq në 3 episode të serialit dramatik Breaking Bad në 2011. Ai luante rolin e Dennis Markowski, menaxher i lavanderisë industriale “Lavandería Brillante”, ku zhvilloj një operacion masiv për prodhimin e lëndëve narkotike sintetike.

  Gjatë karrierës së tij ai u shfaq në filma të shumtë, duke përfshirë American Dreamz dhe Detroit Unleaded, dhe në shfaqje televizive duke përfshirë The Bernie Mac Show dhe CSI: Miami./A2CNN

  Screenshot 13 4 1100x720

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark