×
 • Sport
 • Sport

  Akuzat për përdhunim të dyfishtë i shkatërrojnë karrierën futbollistit anglez!

  Insajderi
  04 June 2023 - 19:28

  Sulmuesi anglez Jack Diamond po kalon një moment të vështirë në karrierën e tij, pasi akuzohet për përdhunim.

  Sulmuesi 23-vjeçar ka dalë ditët e fundit para gjykatës në lidhje me akuzat, që e përfshijnë atë në përdhunimin e një vajze por në dy raste të ndryshme.

  Sikur të mos mjaftonin vetëm hetimet dhe seancat gjyqësore që ka, Diamond është përjashtuar edhe nga skuadrat e tij. kartonin e futbollistët e ka Sandërlend, por e kishte huazuar te Linkolni, huazim i cili është ndërprerë.

  Menjëherë pasi u publikuar ky lajm, drejtuesit e Linkoln e kanë larguar futbollistin duke e rikthyer te Sandërlend, por as këta të fundit nuk e kanë pranuar.

  Sandërlend e ka pezulluar deri në momentin që do të merret një vendim përfundimtar për të dhe në rast se shpallet i pafajshëm, ai do ta ketë derën të hapur.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark