×
 • Sport
 • Sport

  ALARMOHET UEFA!! 2 ndeshje po konsiderohen si të dyshimta për trukim në Conference League!

  Insajderi
  30 August 2023 - 20:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  UEFA ka regjistruar dy ndeshje të Ligës së Konferencës që dyshohet se janë manipuluar për shkak të basteve të çuditshme ka zbuluar Athletic.

  Njëra ishte fitorja e skuadrës armene, Alashkert, në ndeshjen e dytë 6-1 ndaj Arsenal Tivat të Malit të Zi, e cila i kaloi ata me rezultatin e përgjithshëm 7-2. Tjetra ishte fitorja 4-1 e ekipit letonezëve të RFS ndaj Makedonija GP, ekip nga Maqedonia e Veriut, një tjetër ndeshje e dytë, e cila i kaloi ata me rezultatin 5-1 në total.

  Vihet re se Alashkert dhe RFS më pas u eliminuan në raundin e dytë kualifikues.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark