×
Show

Albumi i Adele vazhdon të jetë më i shituri në Amerikë

Insajderi
07 March 2016 - 15:09
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Albumi më i ri i këngëtares britanike Adele është duke kryesuar në listën javore të albumeve më të shitura muzikore në SHBA.

Albumi i titulluar “25”, u shit më shumë se 8.3 milion kopje vetëm në SHBA që nga muaji nëntori i vitit të kaluar kur u publikua.  Dhe edhe pse kanë kaluar disa muaj që nga publikimi,  albumi vazhdon të jetë në vendin e parë të albumeve më të shitura.

Sipas renditjes së ‘Billoard 200’, interpretuesja e hitit “Hello” ka lënë mbrapa këngëtaren Rihanna me albumin e ri “Anti” dhe albumin e këngëtari Justin Bieber.

27 vjeçarja së fundi në BRIT Awards u bë fituese e 4 çmimeve duke përfshirë atë të albumit të vitit./Insajderi.com

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark