Situata e tensionuar në Veri, ambasadori amerikan thotë se s’ka kushte për zgjedhje

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, ka dënuar dhunën dhe incidentet që ndodhën ditën e djeshme në veri. Hovenier shtoi se nuk janë krijuar kushtet që të mbahen zgjedhet në fund të muajit. Sipas tij, siguria e qytetarëve është primare. Postimi i plotë: Shtetet e Bashkuara dënojnë ata që ushtruan dhunë gjatë incidenteve të djeshme … Continue reading Situata e tensionuar në Veri, ambasadori amerikan thotë se s’ka kushte për zgjedhje