×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Ambasadori francez i reagon Borellit për veriun

  Insajderi
  03 June 2023 - 15:25

  Pas deklaratës së Josep Borell lidhur me situatën në veri të Republikës së Kosovës ka reaguar ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot.

  Guerot thotë se qëndrimi i Përfaqësuesit të Lartë të BE-së në emër të 27 shteteve është shumë i qartë duke treguar mbështetjen e tij.

  Ambasadori francez thotë se presidenti Macron, kancelari Scholz dhe Borell qartazi kanë treguar kushtet për të dalë nga kriza dhe thotë se për këtë e kanë mbështetjen e gjithë BE-së.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark