×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Ambasadori Rohde: Bëjmë thirrje të gjithëve të përmbahen nga përshkallëzimi

  Insajderi
  26 May 2023 - 20:40
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka reaguar së fundi pas situatës së krijuar në veri të vendit.

  Rohde ka thënë se pajtohet plotësisht me qëndrimin e SHBA-së, për veri, duke iu bërë thirrje palëve që të përmbahen nga përshkallëzimi i situatës.

  “Plotësisht dakord. Iu bëjmë thirrje të gjithëve që të përmbahen nga përshkallëzimi, u bëjmë thirrje autoriteteve kosovare që të punojnë ngushtë me të NATO, KFOR dhe EULEX”, ka shkruar ai në Twitter.

  Ndryshe, Policia e Kosovës hyri në objektet komunale të Zveçanit dhe të Zubin Potokut, përkundër rezistencës së një grupi qytetarësh.

  Paraprakisht, policia njoftoi se po asistonte kryetarët e rinj të komunave veriore: Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, për të hyrë në objektet zyrtare të komunave përkatëse. 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark