×
 • Sport
 • Sport

  Ancelotti: Guardiola do ta bëjë Cityn dominues në Evropë

  Insajderi
  16 February 2016 - 20:00

  Trajneri që do ta zëvendësoj Guardiolan te skuadra gjermane Bayern Munich, Carlo Ancelotti ka thënë që Guardiola “do ta kthejë Manchester Cityn dominues në Evropë”.

  Italiani i cili ka fituar tre trofe të Ligës së Kampionëve i ka thënë sajtit të njohur Goal.com se Guardiola do të ketë sukses në skuadrën e “qytetarëve”.

  “Pas Manchester Cityt është një grup që ka dëshmuar se ka para, dhe me këto burime Guardiola do ta bëjë Cityn dominues në Evropë”, deklaroi ish-trajneri i Milanit.

  Guardiola ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve me Barcelonën, në të dyja finalet e ka mposhtu Barcelonën për të ngritur trofeun më të madh të klubeve në Evropë.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark