15:21 - 02 Tetor 2022

Avokati Arianit Koci, ka folur për Gazetën Insajderi pas lajmeve se ai u sulmua me grusht në kokë nga një person i panjohur.

Fillimisht ai tha se është mirë me shëndet, derisa theksoi se nuk ka ndonjë lëndim.

Siç bën të ditur Koci, dy personat e sulmuan derisa ishin në lëvizje me një motor pa tabela. Poashtu, sipas tij, të njëjtit janë të nacionalitetit serb dhe se policia është duke e trajtuar rastin.

“Mirë jam me shëndet. Nuk kam asnjë lëndim. Është e vërtetë që më ka goditë njëri nga motori që ishte pa tabela, sa e kuptova unë ata të dy ishin të nacionalitetit serb dhe policia po merret me rastin” – tha Koci në një përgjigje për Gazetën Insajderi.

Koci u godit me grusht derisa po shëtiste me biçikletë afër parkut Ulpiana, konkretisht në rrugën “Graanicë-Llapnasell”.

Sipas raportit policor të siguruar nga Klankosova.tv, Koci ka qenë në biçikletë, kur dy persona i janë ofruar me një motor dhe njëri nga ta e ka goditur me grusht në kokë.

Në raport, Koci ka thënë se dy të dyshuarit i ka parë pak para sulmit në një pompë derivatesh, e cila posedon kamera.

Tags: