×
 • Sport
 • Sport

  Arijan Ademi shkëlqen në derbi – gol dhe asisit kundër Hajdukut

  Insajderi
  26 February 2023 - 19:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Arijan Ademi ka shkëlqyer në derbin e madh kroat, duke shënuar një gol dhe duke asistuar në një tjetër në fitoren 4:0 të Dinamo Zagrebit përballë Hajdukut.

  Ademi realizoi golin e parë për Dinamon, edhe atë vetëm pas 8 minutave lojë, kur me një goditje nga mbrapa arriti që të mposhtë portierin Sentiç.

  Nuk vonoi shumë dhe vetëm dy minuta më pas, Ademi u gjind sërish brenda zonës kundërshtare, ndërsa këtë herë në pamundësi për të goditur, asistoi për Baturina, i cili në ato momente shënoi për 2:0.

  Ishte kjo fitorja e 17-të sezonale për Dinamo Zagrebin, që pas 22 xhirove numëron 55 pikë, 11 më shumë se Hajduku i vendit të dytë, që në anën tjetër ka edhe një ndeshje më shumë se skuadra nga kryeqendra kroate.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark