×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Arrestohen dy kosovarë për vjedhje të dy vetura e stoli ari në Austri

  Insajderi
  14 November 2023 - 16:24

  Janë arrestuar dy persona të dyshuar për disa vjedhje të rënda që kanë ndodhur në Austri nga Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme – Prishtinë.

  Rastet kanë ndodhur në periudha të ndryshme kohore,(dhjetor 2022- janar 2023).

  Puna e hetuesve rajonal, është finalizuar sot , ku pas marrjes së disa veprimeve operative në koordinim me Prokurorinë, Gjykatën themelore dhe hetuesit nga Republika e Austrisë, kanë arrestuar dy personat e dyshuar:

  – L.B . mashkull, 31 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe

  – I. V mashkull, 27 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës.

  Pjesë e aksioneve ka qenë edhe kontrolli i katër lokacioneve, ku nga hetuesit janë gjetë dhe sekuestruar:

  – stoli ari

  -156 fishekë

  -2 automjete etj.

  Personat e dyshuar pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje, ndërkohë që hetuesit janë në kërkim të personit të tretë të dyshuar i cili tash më është i identifikuar.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark