×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Arrestohet një person në Gjilan, kontrabandoi migrantë nga Sudani dhe Siria

  Insajderi
  28 December 2022 - 10:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në Gjilan është arrestuar një person, pasi i njëjti gjatë kontrollit në veturën e tij kishte pasur shtatë persona migrantë.

  Migrantët siç raporton Policia janë nga Sudani dhe Siria, të cilët kishte qenë duke i transportuar në pjesën lindore të Kufirit me Serbinë.

  Ndryshe, pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa personat janë dërguar në Qendrën për migrantë në Vranidoll.

  Njoftimi i Policisë:

  KONTRABANDIM ME MIGRANTË

  SPMK, Gjilan (NN) 27.12.2022, 23:25. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij kishte pasur shtatë persona migrantë nga Sudani dhe Siria të cilët kishte qenë duke i transportuar në pjesën lindore të Kufirit me Serbinë. Pa intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa personat janë dërguar në Qendrën për migrantë në Vranidoll.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark