×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Artisti kosovar sjellë pikturat nga spitali psikiatrik

  Insajderi
  20 May 2016 - 20:55
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Artisti kosovar i njohur për udhëtimet e tij të shumta nëpër botë, Jakup Ferri së fundmi është duke vizituar Senegalin, saktësisht kryeqytetin Dakar.

  Në profilin e tij në Facebook, ai ka postuar shumë fotografi nga ky udhëtim, por ato që lënë më së shumti përshtypje janë disa piktura të bëra nga personat me probleme mentale në një qendër psikiatrike në Dakar.

  Fotografitë e pikturave janë jashtëzakonisht interesante dhe artisti Ferri i ka titulluar “Atelieja e artit në Spitalin Psikiatritk në Dakar”

  1sh 2sh 3sh 4sh 5sh 6sh

   

   

   

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark