×
 • Sport
 • Sport

  Atletico Madrid triumfon me përmbysje kundër Cadiz-it

  Insajderi
  01 October 2023 - 23:10

  Atletico Madridi me mund të madh ka arkëtuar tre pikë në duel me Cadizin, në takimin e javës së 8-të të kampionatit spanjoll. 

  Ndeshje e  fortë e me pesë gola në Madrid.

  Një Cadiz që gati bëri befasinë, udhëhoqi me 0:2 por humbi.

  Për Atleticon shënuan Correa (32′ e 66′), Molina (46′) dhe për mysafirët realizuan Lucas Pires (12′) e Marti (27′).

  Atletico është në vend të katërt me 16 pikë e Cadiz në të 12-tin me 9 sosh.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark