17:20 - 13 Qershor 2021

Austria dhe Maqedonia e Veriut kanë publikuar formacionet zyrtare.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin “Arena Nationala” në Bukuresht, ndeshje kjo në kuadër të Grupit C.

Austria është një skuadër më me përvojë, mirëpo që do të kenë përballë një skuadër mjaftë të papërshtatshme.

Në anën tjetër, Maqedonia e Veriut shpreson që debutimin në Kampionatin Evropian ta fillojë me fitore, derisa aty kemi edhe disa lojtarë shqiptarë, e që nga fillimi startojnë: Ademi, Musliu, Alioski dhe Bardhi.

FORMACIONET ZYRTARE: