×
 • Sport
 • Sport

  Aventura e tretë me Dinamon, kapiteni shqiptar rikthehet në Zagreb

  Insajderi
  10 September 2023 - 19:56
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Arijan Ademi rikthehet te Dinamo e Zagrebit. Mesfushori me origjinë shqiptare, i cili ka luajtur me kombëtaret e Kroacisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me kampionët e Kroacisë.

  Duke nisur në këtë mënyrë aventurën e tretë me Dinamon, ekip me të cilin luajti edhe në periudhat korrik 2010-janar 2012. Dhe qershor 2012-mars 2023.

  32-vjeçari ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit me rekordmenët e futbollit kroat. Ademi ka fituar plot 22 trofe me Dinamon e Zagrebit.

  Skuadra nuk po kalon një moment të mirë. Dhe drejtuesit kanë vendosur të besojnë sërish tek eksperienca e mesfushorit.

  I cili provoi të luante në Kinë tek ekipi Beijing Guoan në fazën e dytë të sezonit të fundit. /SS/

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 April 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark