×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  “Baba ktu”, qytetari vendos foton e Kurtit në veturë

  Insajderi
  07 June 2023 - 17:56

  Një qytetar ka vendosur fotografinë e kryeministrit Albin Kurti në pjesën e prapme të veturës së tij.

  Vetura ku është vendosur fotografia e Kurtit krahas hartës së Mitrovicës dhe ku shkruhet “baba ktu”, është parë duke qarkulluar sot në Prishtinë.

  Ndryshe, situata në veri të vendit është tensionuar nga 26 maji, kur Policia e Kosovës asistoi kryetarët e tri komunave veriore, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok, që të futen në zyret e tyre, përkundër rezistencës së serbëve lokalë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark