18:17 - 16 Janar 2021

Avni Dehari, babai i ish-aktivistit të ndjerë të Vetëvendosjes, Astrit Dehrit, do të garojë për deputetët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Dehari do ta mbajë numri 5 në listën e kandidatëve për deputët nga Vetëvendosjes, shkruan Insajderi.

Këtë e ka bërë të dituar përmes një postimit në Facebok, ish-këshilltarja e Albulena Haxhiut, dhe aktivistja e VV-së, Berita Abazi.

“Në listën për deputetë, nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, me numër 5, është veprimtari veteran i çështjës kombëtare, baba i Arbnorit e Astritit, patrioti i madh, AVNI DEHARI”, ka shkruar Abazi. /Insajderi.org