×
 • Sport
 • Sport

  Balaj shënon dhe ndëshkohet me të kuq pas dy minutash

  Insajderi
  02 March 2016 - 20:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Për të dyja skuadrat shënuan futbollistë shqiptarë, Amir Rrahmani për Splitin dhe Bekim Balaj për Rijekën, me shkodranin që u bë protagonist edhe me një karton të kuq, raporton Insajderi.

  Sulmuesi i Kombëtares shqiptare është ndëshkuar edhe më karton të kuq vetëm dy minuta pasi shënoi golin e fitores për skuadrën e tij, Rijeka, ndaj ekipit të Amir Rrahmanit i cili po ashtu shënoi nga penalltia për skuadrën e RNK Split-it.

  Dueli mes dy skuadrave të shqiptarëve në Kroaci u zhvillua të mërkurën në kuadër të ligës elitare kroate, të cilën e fitoi Rijeka.

  E para në avantazh kaloi Rijeka me golin e sulmuesit zviceran Mario Gavranovic, derisa në minutën e fundit të pjesës së parë barazoi rezultatin futbollisti nga Prishtina, Amir Rrahmani.

  Në pjesën e dyte doli në skenë shkodrani, Bekim Balaj i cili shënoi në minutën e 74-ërt dhe vetëm dy minuta më pas u ndëshkua me të kuq për shkak të një ndërhyrjeje të ashpër në futbollistet vendas.

  Rijeka më këtë fitore mbetet në garë për titull, duke qenë përcjellësja e parë e Dinamo Zagrebit që është në krye. Ndërsa, Spliti ndodhet në vendin e katërt më 36 pikë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark