×
Show

Banania ndihmon parandalimin e rënies së flokëve

Insajderi
22 February 2016 - 15:16
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Banania jo vetëm se është një nga pemët e pasura me veti ushqyese por mund shfrytëzohet edhe si tretman i shkëlqyer për parandalimin e rënies së flokëve.

Në fakt, përgatitja e një tretmani për këtë qëllim është i lehtë dhe kërkon përveç bananes edhe tri pika vaj ta bajameve.

Merrni një banane dhe shtypeni, e më pas shtoni pikat e vajit të bajames.   Sigurohuni që dy përbërësit të përzihen shumë mirë në mënyrë që të merrni përzierje homogjene, raporton Health.com

Aplikoni maskën në rrënjët e kokës duke bërë butësisht masazh. Pastaj mbështilleni kokën me një peshqir dhe mbajeni 30 minuta.

Më pas pastroni flokët me stamponin e juaj të zakonshëm.

Kjo maskë shërben për të gjitha llojet e flokëve./Insajderi.com

 

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark